Zamówienia realizujemy na bieżąco

Bezsenność ? Sposoby. 0
10.jpg

Kłopoty ze snem to nie tylko chroniczna bezsenność ale i problemy z samym zasypianiem czy częste budzenie się w środku nocy. Taki stan naszego snu skutkuje m.in. permanentnym zmęczeniem oraz problemami z koncentracją. Osoby borykające się z bezsennością pozbawiane są energii i mają problemy ze zdrowiem, co jest wynikiem spadku odporności

Nie musisz zaczynać od leków.

Jednym ze sposobów na bezsenność chyba najprostszym jest wspomaganie się dostępnymi lekami ziołowymi lub lekami na receptę. Te ostatnie szczególnie szybko rozwiązują problem bezsenności ale czy jest to jedyny słuszny wybór ? Takie leki można przyjmować przez krótki czas i ściśle według zaleceń lekarza tym bardziej że mają one duży potencjał uzależniający oraz mogą powodować różne skutki uboczne. Zacznij od wprowadzenia kilku zasad i zmian w praktykach dnia codziennego. 

Oto kilka z nich:

 1. Regularność, staramy się wstawać i kłaść spać o podobnych porach dnia, nawet w weekendy.
 2. Nie śpijcie w ciągu dnia, te drzemki dodają energii ale później utrudniają usypianie.
 3. Nie zmuszaj się do snu to tylko spowoduje Twoja frustrację. Zajmij się czymś co nie pobudzi znacznie Twojego organizmu np. otwórz lekką lekturę.
 4. Nie spożywaj dużych ciężkostrawnych i tłustych posiłków przed snem, negatywnie wpływa to na zaśniecie oraz efektywność snu.
 5. Wysiłek fizyczny podczas dnia poprawia sen, zapamiętaj podczas dnia nie przed samym snem.
 6. Sypialnię przed spaniem dobrze przewietrzcie, świeże powietrze dobrze wpłynie na Twój organizm i zapewni odpowiednią wilgotność powietrza.
 7. Sypialnia nie powinna być zbyt zimna, ale rozkręcanie grzejników też nie jest dobrym pomysłem. Idealna temperatura do spania jest w zakresie 18 - 21° C.
 8. Ogranicz korzystanie z laptopa czy telefonu przed snem, ich emitujące światło tzw. niebieskie bardzo utrudnia sen.
 9. Oddawanie się przyjemnościom przed snem np. słuchaj relaksującej delikatnej muzyki.
 10. Nie myśl o czymś niepokojącym i absorbującym, skoncentruj się na jakimś miłym dla ciebie miejscu: może to być plaża i fale morskie, widok ze szczytu górskiego czy płomienie w ognisku.
 11. Zapewnij sobie odpowiedną ciszę i ciemność w sypialni, nic nie powinno naruszać naszego snu.

Jeśli jednak pomimo zmiany nawyków i zastosowanych technik nie przynoszą one oczekiwanego efektu rozważ wizytę u specjalisty.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl