Zamówienia realizujemy na bieżąco

Pościel - jak często ją zmieniać ? 0
12.jpg

Na pytanie kiedy i jak często zmienić pościel, może pojawić się wiele odpowiedzi. Ważne jest, aby robić to regularnie i nie rzadziej niż raz na miesiąc. Otóż wpływ na to ma wiele różnych czynników. Pościel zresztą tak jak i prześcieradło mają bezpośrednią styczność z naszą skórą, średnio przez 8 godzin dziennie i to właśnie nasza skóra jest najbardziej narażona na niebezpieczeństwo ale nie tylko. 

W pościeli gromadzą się komórki zrogowaciałego ludzkiego naskórka, a zaraz po nim szkodliwe roztocza. Brak zmiany pościeli jest istnym rajem dla tych mikroskopijnych stworzeń. Warto w tym momencie wspomnieć również o wilgoci, która głównie związana jest z naszą potliwością. 

Dodaj do tego jeszcze kilka czynników takich jak:

  • spanie nago 
  • nie branie prysznicu przed snem 
  • konsumowanie jedzenia w łóżku
  • ślinienie się 
  • dzielenia łóżka z psem lub kotem 

Pojawia się teraz pytanie, czy w jakiś sposób wpływa to na nasze zdrowie ?

Odpowiedź może być tylko jedna, owszem. Otóż tak brudna i zanieczyszczona pościel wpływa negatywnie na stan naszej skóry, wywołując alergie, trądzik i wypryski, szczególnie jeśli Twoja skóra należy do tych wrażliwych. Roztocza są powszechnym alergenem, co za tym idzie katar, łzawienie oczów i ogólny dyskomfort podczas snu.

Więc jak często zmieniać pościel ?

Eksperci wskazują że należy zmieniać/prać raz w ciągu tygodnia, oczywiście w zależności jak wiele wcześniej wymienionych czynników wpływa na czystość naszej pościeli oraz od naszych możliwości, możemy robić to częściej lub trochę rzadziej. Istotne jest to aby o tym nie zapominać. 

Pamiętaj, że pościel powinno się zmieniać na świeżą nawet wtedy, kiedy wydaje nam się, że jest ona czysta. To, co najgorsze, czyli bakterii i grzybów nie widać, ale ich obecność na pewno odczujemy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl